Mistrzostwa 2012
Rozpoczęcie sprzedaży biletów

Rozpoczęcie sprzedaży biletów

Rozpoczęto sprzedaż biletów na mecze EURO 2012.

Zapisy na bilety zaczęły się uroczystością, która odbywała się jednocześnie w dwóch miastach – Warszawie i Kijowie. Na ceremonii otwarcia w Centrum Nauki Kopernik oprócz samego prezydenta UEFA pojawili się także prezes PZPN Grzegorz Lato oraz ambasadorzy turnieju Zbigniew Boniek i Andrzej Szarmach.Nie obowiązuje zasada „kto pierwszy ten lepszy”

Taką samą szansę na zdobycie biletów będą mieli wszyscy chętni, niezależnie od tego jak wcześnie uda im się zarejestrować. Przeprowadzane będzie losowanie, które wyłoni wśród wszystkich osób składających aplikację do godziny 16 31 marca zwycięzców, którzy będą mogli zasiąść na trybunach.

Mimo to strona, na której można się rejestrować przeżywa oblężenie i serwery już kilkukrotnie zostały przeciążone. Obecnie możemy przeczytać komunikat, który zachęca nas do odczekania aż zmniejszy się liczba odwiedzających, wtedy też będzie można stworzyć konto i przesłać formularz biletowy.

Ponad pół miliona zainteresowanych

Na chwilę obecną, według słów Platiniego, zarejestrowanych jest już około 600 tysięcy osób ze 161 krajów świata, co jest już teraz wyższym wynikiem niż ten, który odnotowano w 2008 roku podczas ME w Austrii i Szwajcarii. Większość zgłoszeń pochodzi z Polski i Ukrainy. Pierwszym zwycięzcą losowania, któremu wręczono cztery bilety, po jednym na każdy mecz rozpoczęcia, został Paweł Michalczak z Tarczyna.

Z całej puli do kibiców zarejestrowanych na stronie trafi 41% (z około 1,4 mln) biletów. Pozostałe przekazane zostaną federacjom narodowym, sponsorom, gościom UEFA oraz nabywcom pakietów biznesowych.