Mistrzostwa 2012
Wolontariat Euro 2012

Wolontariat Euro 2012

Jak podaje UEFA rejestracja wolontariuszy na Euro 2012 ruszy już 14 czerwca b.r. Organizacja zachęca osoby pragnące stać się częścią tego wielkiego widowiska sportowego. Chętni będą mieli możliwość zadeklarowania się do końca września.

- Rozpoczynamy kolejny projekt związany z właściwym przygotowaniem turnieju finałowego - powiedział, podczas spotkania w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor turnieju w Polsce Adam Olkowicz. - Bez wolontariuszy trudno sobie wyobrazić organizację tego typu imprezy. To różnorodna grupa społeczna, ale tworząca jedną drużynę.

Na spotkaniu przedstawiono założenia programowe oraz logo dla inicjatywy wolontariatu. Przedstawia ono człowieka z uniesionymi rękami w kształcie litery V.

Jak się zapisać?

Każdy zainteresowany będzie miał możliwość złożenia podania przez stronę UEFA (i tylko tam) od 14 czerwca do 30 września 2011r. Tam będzie trzeba wypełnić specjalny formularz, a następnie czekać na odpowiedź. Następnie między 3 września, a 13 listopada z wybranymi kandydatami będą przeprowadzane rozmowy kwalifikacyjne, które wyłonią około 5500 osób, które wezmą udział w wolontariacie. Ale jeszcze przed tym czekają ich specjalne szkolenia od lutego do maja 2012r.

Wolontariusze będą potrzebni w każdym z ośmiu miast-gospodarzy. Jak podaje UEFA w Polsce będzie to ok. 1000 osób dla Warszawy oraz między 600 a 700 wolontariuszy pracujących w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. - Wolontariusze będą pracować w ramach 20 obszarów operacyjnych - mówi Kamila Czerwińska, menedżer ds. wolontariatu w Polsce. - Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Szukamy osób z pasją i entuzjazmem. Wierzymy, że będzie to dla nich fantastyczna przygoda.

Szczegółowe kalendarium operacji związanych z wolontariatem znajdziemy na stronie UEFA Euro 2012.

Kto może zostać wolontariuszem?

W rekrutacji mogą wziąć udział wszyscy, którzy spełniają podstawowe wymagania:

- mają ukończone 18 lat do 1 marca 2012
- znają język angielski na poziomie komunikatywnym
- są dyspozycyjni w okresie rozmów kwalifikacyjnych i szkoleń
- są gotowi poświęcić pewną ilość czasu na wykonywanie obowiązków wolontariusza
- posiadają odpowiednie umiejętności dla wybranej funkcji.

- Oczywiste jest, że osoba, która aplikuje na stanowisko kierowcy, musi mieć prawo jazdy - skomentowała Kamila Czerwińska. - Poza tym niezbędna jest znajomość obsługi komputera. Aplikację składa się online, poza tym przeprowadzać będziemy dużo e-szkoleń.

Dodatkowo został ogłoszony konkurs fotograficzny, który związany jest z wolontariatem. Szczegóły dostępne są tutaj.